دسته: برنامه نویسی
بازدید: 15 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 3626 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 2500
کاملترین پکیج طرح درس
بهترین کیفیت در تایپ
ورد قابل ویرایش برای تمامی فایلها
نمونه یکی از فایل ها
طرح درس روزانه عربی هفتم تدریس اسم مثنی نام آموزشگاه : نام آموزگار : زمان تدریس : | ||||
خدایا کمکم کن تا بتوانم تدریسی ماندگار و اثر بخش داشته باشم | ||||
اهداف |
کلی |
آموختن ترجمه کلمات و مثنی ( حیطه شناختی ) ایجاد علاقه در بین دانشآموزان ( حیطه عاطفی ) با توجه به کلمات مثنی ، اشاره به دور و نزدیک کنند ( حیطه رفتاری )
| ||
جزئی | جملات نور الکلام را ترجمه نمایند ( اهداف شناختی ) آموختن 5 حکمت و بهکار بردن آن در زندگی ( اهداف عاطفی ) فرق مثنی و مفرد را تشخیص دهند ( اهداف توانشی ) | |||
رفتاری | - | |||
موضوع تدریس | تدریس اسم مثنی | |||
وسایل کمک آموزشی |
رایانه ، تخته وایت برد ، سی دی آموزشی ، کتاب عربی هفتم
| |||
روش تدریس و مدل کلاس | نمایشی ، گروهی ، ایفای نقش ، پرسش و پاسخ
چیدمان کلاس به صورت یو مانند باشد . | مدت زمان | ||
فعالیت های مقدماتی | برقراری ارتباط | سلام و احوالپرسی حضور و غیاب، بررسی شرایط روحی و جسمی یادگیرندگان، بررسی شرایط کلاس ( سرما ، گرما و ...) | 5 | |
ارزشیابی تشخیصی | از یادگیرندگان انتظار میرود به سوالات زیر پاسخ دهند. 1- مذکر چیست؟ مونث چیست؟ 2- نشانه مونث چه چیزهایی میباشد؟ 3- آیا میتوانید چندکلمه مذکر و چن کلمه مونث را نام ببرید؟ |
10 | ||
ایجاد انگیزه |
پاورپوینت و در صورت لزوم کارتونهای شاد به زبان عربی به نمایش در آید
|
15 | ||
اجرای تدریس
| فعالیت های معلم | فعالیت های دانش آموز |
| |
سازماندهی کلاس
در مورد اسم مثنی و علامت آن توضیحات لازم را بیان می کند .
معلم نقش هدایتی داشته و بین دانش آموزان تاب خورده و نحوه فعالیت آنها را مورد ارزیابی قرار می دهد .
پرسش و پاسخ حین درس و خلاصه و جمع بندی کردن درس
|
شرکت در فعالیتهای گروهی
پاسخ به سوالات معلم
پاسخ به سوالات کتاب ، در صورت نیاز از معلم یا گروه خود اشکالات احتمالی را می پرسد .
فراگیری واژه نامه ها و در صورت امکان حفظ کردن آنها |
30 | ||
فعالیت های پایانی |
جمع بندی
|
معلم خلاصه درس را بیان کرده و از دانش آموزان جهت جمع بندی کمک می گیرد . |
4 | |
ارزشیابی پایانی |
انجام آزمون ترجمه کلمات جدید برگه های بین دانش آموزان توزیع شده تا بین آنها توزیع شده و پاسخ دهند .
می توان سوالات را گروهی پاسخ دهند یا در صورت نیاز برگه ها را با خود برده و در خانه پاسخ دهند .
|
6 | ||
ارائه تکلیف | بتواند با توجه به عکس مثنی ضمایر دور و نزدیک را تشخیص دهند. بتواند فرق مثنی در مذکر و مونث را با توجه به تصویر تشخیص دهند.
درباره سخن حکیمانه (ادب المرء خیر من ذهبه) تحقیق کنند و معادل فارسی آن را بیایند.
تمرین های که در کتاب وجود دارد و فرصت پاسخگویی آنها در کلاس نبود را در خانه انجام دهند .
|
5 | ||